SARSILIYORUZ!!!

Ünlü isimlerin çarpıcı açıklamaları ile; el ele görüntülenme, evlenme, boşanma/ayrılık, öpüşme, sevişme haberleri ile ve magazin gündemine bomba gibi düşen diğer şoke edici gelişmelerle sarsılıyorduk. Derken…

Elazığ’daki elim deprem bize kucak kucağa aynı tabutta defnedilirken görüntülenmenin, enkazdan sağ çıkıp eşinin ve evladının vefat haberini alırken ayrılığın, binaların yanı sıra hayatlar sarsılırken yüreklere bomba gibi düşen ateşin ne olduğunu gösterdi. Peki, magazin dünyasının gözde isimleri ne yaptı? Yardım bağışlama oyunu oynadılar. Ya iş dünyasının önde gelen isimleri ve dev şirketler? Belki birkaç günde kazandıkları milyoncuklardan gönderdiler çok üzüldükleri depremzedeler için. Niye üzülmesinlerdi ki? Tüketicileri kaybetmemeleri lazımdı.

Acun Bey de depremzedeler için yardım programı yaptı. Sosyal medyada baskı yapıldığı için yaptı. Riyadan başka bir amacı olmayan zengin kimseler de programa katılıp paracıklar bağışladı. Acun Bey galiba bunu Fenerbahçe için dilenmekle aynı sandı. Bir depremi bile suistimal ve şov malzemesi edenler, aziz milletimiz tarafından büyük ilgi ve beğeni ile takip edildi.

Sonuç: Ünlüler ve dev şirketler halktan teşekkür ve takdir alırken önemli ölçüde de vergi muafiyeti elde etti. Hiçbirimizin aklına da şunu sormak gelmedi:

Bu kimseler bir gün insanlık belirtileri gösterdiğinde onları övüyoruz. Peki, diğer günlerde onları niçin kınamıyoruz? Şöyle de ifade edebiliriz: Diğer zamanlarda kârını maksimize etmek için her şeyi mübah gören bu şirketler milyoncuklarını insanlık adına kullanmak için deprem olmasını mı bekliyor? Biz neden onları övmek için bize tüketici/müşteri gibi değil, insan gibi muamele etmelerini beklemiyoruz?

Bir de şunu soralım:

Bu yardımları yapanların isimleri gizli tutulsaydı ve sadece değerler açıklansaydı (hangi miktarın kimden geldiği bilinmeseydi), bununla birlikte yardım yapan herkes diğerlerine öncülük edecek paylaşımlar yapsaydı olmaz mıydı?

Vallahi bu milletin duası o milyoncuklardan daha kıymetlidir. En azından vefat edenler için bir fatiha okuyun.

Enes Deniz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s